Popularny nadmorski kurort

A co do samej miejscowości, to zauważyć się da , że wszystkie pensjonaty, w których możemy wynająć pokój w Rewalu są zadbane, dokoła dużo zieleni, są miejsca na rekreacje typu boiska sportowe, place zabaw dla dzieci, miejsce na grilla, czy innego typu altanki, gdzie w cieniu można wypić poobiednią kawę. Wszystkie pensjonaty i ośrodki wczasowe dysponują parkingami, bezpłatnymi, co zapewnia bezpieczeństwo naszym pojazdom. Pokoje w Rewalu są wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia, mają pełne węzły sanitarne, telewizor, czajnik. Gospodarze, u których wynajmujemy noclegi w Rewalu udostępniają pomieszczenie kuchenne, na wypadek, gdybyśmy nie chcieli korzystać z gotowych , przygotowywanych prawie w każdym pensjonacie posiłków.

plaża
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Większość pensjonatów czy ośrodków wczasowych, w których rezerwujemy noclegi w Rewalu posiada własną wypożyczalnię rowerów, leżaki plażowe, parawany, z  których turysta może korzystać bezpłatnie. A do Rewala warto jechać na wczasy, bo to ciekawa miejscowość nad Morzem Bałtyckim. Rewal jest fantastycznym miejscem do bliskich wypadów poza miasteczko, gdzie czeka na nas kilka  atrakcji, dlatego koniecznie znajdźmy noclegi w Rewalu. Pierwszy wypad należałoby zrobić do Trzęsacza. To miejscowość oddalona o 2 km od Rewala. Atrakcją  tego miejsca są  ruiny świątyni z XIV wieku.

Podobno jest to niespotykane nigdzie w Europie, by resztki kościoła znajdowały się prawie w morzu. Inną atrakcją pobytu i wynajęcia pokoi w Rewalu  może  być przejażdżka  kolejką wąskotorową „Parys”. Tą kolejką możemy pojechać do Trzęsacza, Niechorza czy Pogorzelicy. Rewal, piękne, małe miasteczko nad Bałtykiem, położone w województwie zachodniopomorskim. Kiedyś mała  osada rybacka, dziś jedna z najczęściej i najchętniej  wybieranych miejscowości na letni wypoczynek.  Przyciąga turystów dobrze rozwiniętą bazą noclegową, urozmaiconą architekturą, licznymi kawiarenkami, dyskotekami, ciekawym oświetleniem ulic, a przede wszystkim piękną  plażą, która jest  szeroka, a przede wszystkim czysta. Na plaży zawsze widoczni są ratownicy.

Dodaj komentarz